Bétel s. r. o.

Naše firma Bétel s. r. o. je na trhu od r. 2009. Realizujeme dodání a montáže EPDM folie na ploché, pultové, případně i sedlové střechy. Provádíme kompletní realizace zelených střech. Náš tým provedl pokládku tisíců m2 folie a montáž více než 150 střech po celé České republice. Jsme jedním z hlavních dodavatelů střech pro studio Moloarchitekti.

 

Montáže EPDM krytiny

foto1EPDM střešní krytinu pokládáme na připravenou střešní konstrukci. Provádíme také související montáž tepelné izolace z EPS a odtokových vpustí, případně dotvarování detailů z OSB a dřeva.

U zátěžových systémů předáváme střechu investorovi připravenou pro zatížení kačírkem, případně pokračujeme realizací zelené střechy. Možná je také montáž terasy, například na systém zátěžových terčů.

 

Více o technologických postupech montáže a fotografie z realizací najdete na našem FB profilu. Další referenční fotografie naleznete v galerii webu. Informace o materiálu EPDM jsou k dispozici zde.

 

Střešní krytina z EPDM folie

EPDM folie je jednovrstvá membrána chemického složení etylen-propylen-dien-monomer, která se vyrábí ve stejném složení a poměrové směsi již od roku 1961. Maximální velikost jednoho kusu je 12,2 x 30,5 m. Střecha je běžně pokryta pouze jedním dílem materiálu a díky minimu spojů se snižuje také riziko případných poruch. Membrána má sílu 1,14 mm, nebo 1,52 mm.

Materiál je dlouhodobě elastický, odolný proti působení UV a tepelného záření. Spoje dvou dílů EPDM se provádí vulkanizací (molekulární vazbou) s vysokou pevností. Nejčastějším způsobem fixace střechy z EPDM folie je její volné položení na podklad a zatížení kačírkem, nebo substrátem. Provádí se také celoplošné lepení EPDM folie na plochu střechy (např. podklad z OSB desek) lepidlem na bázi rozpouštědel. Ukotvení celé folie je možné také pomocí do podkladu šroubovaných a na spodní stranu EPDM lepených pásů. Při změně sklonu střechy, nebo v místě atiky se folie vždy mechanicky fixuje pomocí kotvících pásů. Více informací o materiálu EPDM najdete zde.

 

Kontaktujte nás

Nabídky a realizace

Petr Najman

tel.: +420 606 602 222

mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Betel s.r.o.

Fakturační údaje

Aloise Hanuše 85 561 64

Jablonné nad Orlicí

IČ: 27 54 32 00

DIČ: CZ 27 54 32 00